Ćwiczenia z Ratownictwa Technicznego i KPP

W minioną Sobotę 7.10.17 nasza jednostka wraz z jednostkami OSP Czerwionka, OSP Dębieńsko Wielkie, OSP Książenice, OSP Przegędza wzięły udział w ćwiczeniach z zakresu Ratownictwa Technicznego oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Ćwiczenia składały się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna przeprowadzona została na sali przy OSP Czerwionka . Część praktyczna odbyła się przy auto-złomie w Dębieńsku Wielkim. Jednostki ćwiczyły wspólne działania podczas symulowanych wezwań do wypadków drogowych. Pomimo, iż przećwiczyliśmy różne sposoby dotarcia do zakleszczonego poszkodowanego i na różnych samochodach, to i tak zaledwie garstka przypadków, które możemy zastać na miejscu zdarzenia dlatego ćwiczyć należy w miarę możliwości jak najwięcej.

[envira-gallery id=”1276″]

 

Fot. Sara Jakubczak i Wiktoria Wilk