Pokazy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czerwionce

4 czerwca OSP Dębieńsko Stare oraz OSP Książenice zostały zadysponowane do pożaru na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czerwionce – Leszczynach. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pożarem objęte jest wnętrze warsztatów szkolnych wraz z urządzeniami tam znajdującymi się. W czasie rozpoznania okazało się, że w pomieszczeniu znajdują się dwie osoby poszkodowane. Dowódca natychmiast wprowadził do środka jedną rotę gaśniczą w aparatach powietrznych oraz drugą rotę w celu udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Pozostałe roty były odpowiedzialne za zabezpieczenie sąsiadujących obiektów. Uspokajamy!!Takie założenia obejmował scenariusz pokazów jakie mieliśmy okazję przeprowadzić podczas festynu szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół, rodziców oraz mieszkańców Czerwionki. Serdecznie dziękujemy, że po raz kolejny zaproszeni zostaliśmy, aby przybliżyć działania jednostek straży pożarnej i mamy nadzieje, że tego typu akcje zachęcą młodych ludzi do niesienia pomocy potrzebującym w szeregach ochotniczych straży pożarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *