Targi Pracy i Edukacji w Czerwionce

We wtorek 31 Maja przedstawiciele naszej jednostki – Tomasz Sywak, Łukasz Wystemp oraz Patryk Kostka zagościli na Targach Pracy i Edukacji w Zespole Szkół Ponad gimnazjalnych w Czerwionce – Leszczynach. Celem wizyty było przede wszystkim przybliżenie zadań jakimi zajmuje się straż pożarna, prezentacja sprzętu ratowniczego oraz zachęcenie młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Ochotniczych oraz Państwowych jednostek ochrony przeciwpożarowych. Miejmy nadzieję, że tego typu spotkania wpłyną pozytywnie na zwiększenie zainteresowania służbą pożarniczą, a tym samym na zwiększenie bezpieczeństwa lokalnej społeczności, bo czym więcej ratowników wśród „zwykłych ludzi” tym szybsza i skuteczniejsza możliwość niesienia pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *