Test Syren Alarmowych

W dniu 1 sierpnia 2017 tj. Wtorek o godzinie 17:00 odbędzie się test syren alarmowych.

Informujemy wszystkich mieszkańców , że na podstawie § 8 pkt. 3 oraz §10 ust. 3 i 4 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 roku w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96) w dniu 1 sierpnia 2017 r. o godzinie 1700 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Syreny objęte systemem wojewódzkim, lecz nie włączone do 4 minut od ustalonej powyżej godziny należy uruchomić lokalnie.
W ramach treningu emitowany będzie  – dźwięk ciągły trwający 3 minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *