Test systemu alarmowania 28.09.2017

W dniu 28.11.2017 r. w godzinach między 9:00 a 13:00 zostanie przeprowadzony test syren przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Środowiska.

Celem treningu jest przetestowanie działania systemu syren alarmowych w warunkach jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań. w związku z powyższym zostanie on przeprowadzony w sposób dynamiczny. Pomiędzy godziną 9:00 a 13:00 dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach na kanale BW 36 w sieci radio komunikacyjnej  Wojewody Śląskiego nadawał będzie komunikaty dla poszczególnych powiatów zawierające polecenie uruchomienia sygnału alarmowego oznaczającego odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający 3 minuty. W przypadku odbioru ww. komunikatu dotyczącego właściwego powiatu lub miasta na prawach powiatu, należy natychmiast uruchomić sygnał oznaczający odwołanie alarmu na danym terenie. Syreny nie będą uruchamiane z poziomu wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *